Koszykarze KK Warszawa również w Białymstoku lepsi od Żubrów

Również w rewanżowym meczu III ligi koszykarze KK Warszawa okazali się lepsi od Żubrów, wygrywając w Białymstoku 91:73. Wynik był więc lepszy niż pięć dni wcześniej w Warszawie, gdzie warszawianie wygrali 104:94.

W meczu rozgrywanym w Białymstoku długo jednak zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy, którzy znacznie lepiej zaczęli spotkanie. W trakcie drugiej kwarty prowadzili już nawet różnicą 15. punktów (38:23). – Nie wychodziło nam krycie „każdy swego”, więc przestawiliśmy się na obronę strefową. Było to ryzykowne posunięcie, ale zadziałało. W ten sposób „wróciliśmy do gry” i na przerwę schodziliśmy ze stratą tylko 5. punktów. W trzeciej kwarcie powróciliśmy do obrony indywidualnej, ale tym razem udało się nam uzyskać mniej więcej pewną defensywę, w rezultacie czego zaczęliśmy zdobywać „łatwe punkty” z kontrataków – wyjaśniał taktyczne zawiłości meczu trener Artur Budagyan.

Warto dodać, że od momentu maksymalnej przewagi Żubrów (38:23) do końca meczu zespół KK Warszawa zdobył aż 68 punktów, tracąc zaledwie 35. Ten zryw 68:35 doprowadził do końcowej wygranej różnicą 18. punktów.

W Białymstoku zagrał kontuzjowany wcześniej środkowy Vitalii Volodin, natomiast już na początku spotkania parkiet musiał opuścić czołowy strzelec zespołu Oleksandr Semenchenko.

Żubry II Białystok KK Warszawa 73:91 (20:15, 18:18, 20:30, 15:28)
Piątek, 25.11.2022 r., godz. 17.15, Białystok – III liga
Skład KK Warszawa: Rafael Kolawole (17), Oleksandr Semenchenko (0), Mykyta Bilko (23), Lev Ostroverkh (17), Yehor Martynenko (14) – Illia Hruzin (14), Roman Markiv (2), Denys Protsiv (0), Arsen Shlapak (0), Vitalii Volodin (4)

Na zdjęciu: Zespół KK Warszawa po meczu w Białymstoku. W pierwszym rzędzie od lewej: Mykyta Bilko, Rafael Kolawole, Denys Protsiv. W drugim rzędzie: Jacek C. Kamiński (kierownik drużyny), Lev Ostroverkh, Vitalii Volodin, Illia Hruzin, Arsen Shlapak, Yehor Martynenko, Oleksandr Semenchenko, Roman Markiv, Artur Budagyan (trener).