Dobry prognostyk przed meczem z Wisłą Płock

Świetnie zaprezentowali się młodzi ukraińscy gracze KK Warszawa w czwartkowym springu ze SPEED sport Wołomin – po ciekawym meczu pokonali na wyjeździe lidera mazowieckiej III ligi 95:88. To dobra prognoza przed dzisiejszym spotkaniem ligowym z Wisłą Płock.

Gracze KK Warszawa zrewanżowali się tym samym za porażkę 78:104 dwa tygodnie wcześniej we własnej hali. Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, jednak po pierwszej kwarcie ich prowadzenie było nieznaczne – 24:19. Pełnię swoich możliwości Warszawiacy pokazali w drugiej kwarcie, w której zdobyli aż 32 punkty. Trener Artur Budagyan podkreśla jednak, że kluczem do sukcesu była twarda i skuteczna gra w obronie. Wyróżnił się pod tym względem Oleksandr Semenchenko, który zaliczył aż 9 zbiórek.

Mecz III ligi z Wisłą Płock Basketball odbędzie się w sobotę (11 marca) o godz. 16.00 w hali OSiR Polna przy ul. Polnej 7A.

SPEED sport Wołomin  KK Warszawa 88:95 (24:19, 21:32, 21:19, 22:25)
Czwartek, 9.03.2023 r., godz. 21.15, Wołomin – sparing (III liga)
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (15), Lev Ostroverkh (16), Oleksandr Semenchenko (14), Roman Markiv (7), Mykyta Bilko (22) – Vitalii Volodin (14), Denys Protsiv (3), Yehor Martynenko (0), Illia Hruzin (0), Arsen Shlapak (-)

Relacja z pierwszej połowy meczu w Wołominie.