Drugoligowiec z Żyrardowa mocniejszy od KK Warszawa

Czołowy zespół II ligi Trójka Żyrardów pokonał 95:69 młodych ukraińskich graczy KK Warszawa w meczu rozpoczynającym cykl sparingów z drugoligowcami.

W pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę, ponieważ Warszawiacy schodzili na przerwę z wyraźnym prowadzeniem 40:33. – Przeciwnik nie wykorzystał w tej części gry wielu naszych błędów w obronie, a i nam udawało się zmusić doświadczonych graczy z Żyrardowa do błędów – komentował trener KK Warszawa Artur Budagyan.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Rozdrażnieni niekorzystnym wynikiem rywale rozpoczęli od runu 13:0 i stopniowo zwiększali przewagę punktową. – W drugiej połowie popełniliśmy dużo więcej błędów, w czym oczywiście zasługa również rywali. Nie mówiłbym jednak o dominacji gości, raczej o stabilnej grze w ich wykonaniu, stabilności w podejmowaniu decyzji i ich realizacji – oceniał trener Budagyan. Szkoleniowiec podkreśla, że w rozgrywkach III ligi indywidualne błędy naszych graczy często nie skutkowały stratami punktowymi, natomiast w meczu z Trójką było inaczej. – Drużyna z Żyrardowa potrafiła wykorzystać nasze błędy. Potrzebowaliśmy takiego meczu, takiego rywala. Wierzę, że złapiemy rytm II ligi, ale potrzeba nam co najmniej 10 takich sparingów – podsumował Artur Budagyan.

Trener gości Piotr Sochacki wysoko ocenił wartość sprawdzianu dla swojego zespołu. – Był to bardzo fajny mecz, bo chłopaki z KK Warszawa dużo biegają, więc i nas zmusili do takiej intensywnej gry – oceniał. Pod wrażeniem postawy młodych Ukraińców był najskuteczniejszy w zespole gości Krystian Koźluk (21 pkt.), były zawodnik KK Warszawa i KKS Polonia Warszawa. – Taką intensywność gry rzadko się spotyka w II lidze, nie ma tego „run and gun”. Wygraliśmy dzięki temu, że zagraliśmy swoje, nie daliśmy sobie narzucić warunków gry przez rywala. Początek był trudny, bo musieliśmy się dogrzać, zrzucić świąteczne kilogramy. Z każdą minutą szło nam lepiej – komentował.

KK Warszawa  Trójka Żyrardów 69:95 (20:22, 20:11, 14:34, 15:28)
Środa, 28.12.2022 r., godz. 20.00, OSiR Polna – mecz towarzyski
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (13), Mykyta Bilko (23), Lev Ostroverkh (7), Ivan Kozhdan (10), Vitalii Volodin (7) – Daniil Kulish (0), Oleksandr Semenchenko (7), Taras Rybkin (0), Yehor Martynenko (0), Illia Hruzin (0), Roman Markiv (0), Denys Protsiv (2)