Emocjonujący pojedynek koszykarski na Ursynowie

Emocjonujące widowisko koszykarskie obejrzeli kibice w hali przy ul. Koncertowej na Ursynowie, gdzie zmierzyły się dwie niepokonane dotąd drużyny III ligi – miejscowy UKS Gim 92 i ukraińscy podopieczni Fundacji Nasza Warszawa z KK Warszawa. Dzięki „zabójczej” końcówce zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy pokonali „Warszawiaków” 86:75.

Mecz długo układał się po myśli ukraińskich graczy KK Warszawa, którzy od początku objęli prowadzenie i przez większą część spotkania prowadzili różnicą 7-10 punktów. W drugiej kwarcie udało im się uzyskać 12-punktową przewagę (42:30), a na początku trzeciej kwarty nawet 14-punktową (52:38). Wówczas jednak przebudzili się gospodarze, którym udało się zdobyć 9 punktów z rzędu.

Do prawdziwego szturmu gracze Gimu przystąpili jednak w końcówce meczu, gdy zastosowali agresywny pressing na całym boisku. Zmiana taktyki gospodarzy całkowicie sparaliżowała Żółto-Czerwonych, którzy mieli trudności w wyjściem z własnej połowy i przez kilka minut nie byli w stanie trafić do kosza rywali. Gim tymczasem zdobył 17 punktów z rzędu (!), wychodząc na prowadzenie 84:68. – Rywale zaskoczyli nas przejściem do tak agresywnej gry – przyznał rozgrywający KK Warszawa Illia Hruzin. – Nie wiedzieliśmy jak zareagować – dodał Roman Markiw. Wpływ na końcowy wynik miało też zejście z boiska z powodu pięciu fauli środkowego KK Warszawa Witalija Wołodina, w wyniku czego zespół gości utracił przewagę pod koszami.

W efekcie zasłużone zwycięstwo w meczu dwóch zaprzyjaźnionych klubów odnieśli gospodarze z Ursynowa. Przypomnijmy, że w poprzednich sezonach UKS Gim 92 pełnił funkcję młodzieżowego zaplecza seniorskiej drużyny KK Warszawa, występującej na parkietach I i II ligi. Jak widać, współpraca była obustronnie korzystna, przyczyniając się do rozwoju ursynowskiego klubu, który przoduje dziś w Warszawie w pracy z młodzieżą.

Grupa Strategia Gim 92 Ursynów – KK Warszawa 86:75 (20:27, 16:19, 15:12, 35:17)
Sobota, 5.11.2022 r, godz. 12.15, Ursynów – III liga
KK Warszawa: Vitalii Volodin (14 pkt.), Mykyta Bilko (7), Oleksandr Semenchenko (19), Lev Ostroverkh (13), Rafael Kolawole (7) – Roman Markiv (4), Yehor Martynenko (3), Arsen Shlapak (2), Denys Protsiv (-), Illia Hruzin (12)