Fundacja Nasza Warszawa dotarła z pomocą do Lwowa

Tym razem bezpośrednio do Lwowa zawieźli transport darów humanitarnych przedstawiciele Fundacji Nasza Warszawa. Do Ukrainy dotarli w sobotę z darami prezes Zarządu Fundacji Jarosław Popiołek i członek Rady Fundacji Włodzimierz Bogiel.

Nasi przedstawiciele dostarczyli do sztabu humanitarnego we Lwowie paczki z żywnością i odzieżą zebrane przez aktywistów zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Kocham Pragę, którym kieruje wiceburmistrz Dzielnicy Praga-Północ Jacek Wachowicz. Przekazali również wsparcie finansowe w wysokości 25 tys. zł. We Lwowie dystrybucją pomocy zajmuje się dyrektor lwowskiego oddziału Fundacji Nasza Warszawa Beata Pacan-Sosulska.

Był to już trzeci transport darów od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę przeprowadzony przez Fundację Nasza Warszawa. Wyprawy te możliwe są dzięki pomocy firmy Toyota Okęcie, której prezes Roman Sabaj przeznaczył dla potrzeb fundacji półciężarówkę Toyota Hilux.

– Podczas naszego pobytu we Lwowie zbombardowane zostały składy paliw w tym mieście. Sytuacja w Ukrainie jest naprawdę dramatyczna, dlatego zamierzamy kontynuować nasze działania na rzecz pomocy potrzebującym w Ukrainie, w tym także żyjącym we Lwowie naszym rodakom. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które współpracują z nami w tym przedsięwzięciu – powiedział Jarosław Popiołek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *