Grottgeriana dla lwowskiej Willi Zaświecie

Prowadzony przez Fundację Nasza Warszawa ośrodek kultury polskiej w lwowskiej Willi Zaświecie od zawsze, z inicjatywy pierwszych właścicieli domu, rodziny Młodnickich, był miejscem pamięci Artura Grottgera. Dzięki uprzejmości firmy MM Cars Premium z Warszawy do willi trafią teraz cenne reprodukcje patriotycznych grafik wielkiego artysty, które dopełnią dekoracji obiektu, będącego jednym z centrów polskości we Lwowie.

Na ścianach Zaświecia znajdą się reprodukcje grafik z cykli „Warszawa”, „Polonia”, „Lituania” i „Wojna”. „Rysunki Grottgera reprodukowane i powielane w rozmaitych technikach na przestrzeni blisko 130 lat odegrały wyjątkową rolę – przyczyniły się do stworzenia szczególnego etosu polskiego pojmowania miłości Ojczyzny, głosząc wszem i wobec wyższość moralności nad polityką” – pisała znana historyk sztuki, profesor warszawskiej ASP Anna Lewicka-Morawska.

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy też do skorzystania z oferty miejsc noclegowych Willi Zaświecie, która mimo trudnej sytuacji na Ukrainie wciąż przyjmuje i oczekuje gości z Polski, pragnących odwiedzić piękne miasto Lwów: Rezerwacja – Fundacja Nasza Warszawa

Więcej o firmie MM Cars Premium: O nas | MM CARS PREMIUM autoryzowany dealer Jaguar

Artur Grottger „Bój”. Z cyklu „Lituania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *