Koszykarze KK Warszawa w rozgrywkach III ligi i U19

Złożony z ukraińskich uchodźców zespół KK Warszawa, nad którym patronat sprawuje Fundacja Nasza Warszawa, na dobre włączył się do rozgrywek mistrzowskich WOZKosz. W niedzielę młodzi koszykarze udali się do Żyrardowa na mecz III ligi, w poniedziałek rozegrali wyjazdowe spotkanie z Legią w ramach rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów U19.

Spotkanie III ligi z UKS Trójka Żyrardów nasza drużyna zdecydowanie wygrała 117:62, potwierdzając że będzie należała do grona faworytów na tym szczeblu rozgrywek. Znacznie trudniejsze warunki postawił Żółto-Czerwonym renomowany zespół Legii Warszawa, uchodzący za jednego z faworytów do tytułu mistrza Polski. Legioniści wygrali w hali na Obrońców Tobruku zdecydowanie 113:81. „Warszawiacy” dali się zaskoczyć agresywną grą Legii w pierwszych minutach meczu, czego efektem była wysoko przegrana pierwsza kwarta (21:35). Środkowe kwarty były wyrównane (21:20 i 23:23), co pokazuje, że świeżo zmontowany z ukraińskich graczy przez trenera Artura Budagyana team ma potencjał, aby walczyć jak równy z równym w swojej kategorii wiekowej z czołowymi polskimi zespołami. O porażce zadecydowała przewaga kondycyjna w końcówce meczu legionistów, którzy dysponowali szerszą rotacją.

– Mecz z Legią pokazał, że naszych zawodników czeka jeszcze dużo pracy. Najważniejsze, że wiemy nad czym pracować – komentował trener Budagyan.

Zespół KK Warszawa po meczu w Żyrardowie. W pierwszym rzędzie od lewej: Illia Hruzin, Denys Protsiv, Rafael Kolawole, Mykyta Bilko. W drugim rzędzie: Jacek C. Kamiński (kierownik drużyny), Jarosław Popiołek (prezes Fundacji Nasza Warszawa), Yehor Martynenko, Lev Ostroverkh, Vitalii Volodin, Arsen Shlapak, Oleksandr Semenchenko, Roman Markiv, Artur Budagyan (trener).

UKS Trójka Żyrardów – KK Warszawa 62:117 (13:31, 14:26, 21:30, 14:30)
Niedziela, 23.10.2022 r, godz. 10.30, hala AQUA Żyrardów – III liga
Skład KK Warszawa: Vitalii Volodin (16 pkt.), Roman Markiv (2), Oleksandr Semenchenko (32), Lev Ostroverkh (11), Yehor Martynenko (13) – Mykyta Bilko (7), Arsen Shlapak (0), Denys Protsiv (17), Rafael Kolawole (19), Illia Hruzin (-).

Profbud Legia Warszawa KK Warszawa 113:81 (35:21, 20:21, 23:23, 35:16)
Poniedziałek, 24.10.2022 r, godz. 18.00, hala OSiR Bemowo – U19
Skład KK Warszawa: Vitalii Volodin (20 pkt.), Mykyta Bilko (12), Oleksandr Semenchenko (27), Lev Ostroverkh (6), Yehor Martynenko (2) – Roman Markiv (0), Arsen Shlapak (0), Denys Protsiv (3), Rafael Kolawole (11), Illia Hruzin (-).