Niespodziewana porażka koszykarzy KK Warszawa w Nadarzynie

Po zaciętym meczu, różnicą trzech punktów (88:91) zespół KK Warszawa przegrał wyjazdowy mecz III ligi z GLKS Nadarzyn.

Mecz miał nierówny przebieg – wyrównanym kwartom pierwszej i czwartej (24:26, 18:16), towarzyszyły kwarty wysoko wygrane przez jedną z drużyn: druga należała wyraźnie do gospodarzy (31:15), trzecia do gości (18:31). W zespole warszawskim wyraźnie zawiodła gra obronna, ale w decydujących momentach zabrakło też zimnej krwi i skuteczności w ataku.

Atmosfera na parkiecie i ławkach rezerwowych była bardzo nerwowa, czego efektem okazały się aż trzy faule techniczne. W 8. minucie trzeciej kwarty faulem technicznym za kwestionowanie decyzji sędziów ukarany został trener gospodarzy, legendarny szkoleniowiec Jacek Gembal. W 6. minucie czwartej kwarty z tych samych powodów karę poniósł środkowy KK Warszawa Vitalii Volodin. Ponieważ schodząc z boiska zawodnik wciąż krytycznie komentował decyzję dwójki sędziowskiej, faulem technicznym dodatkowo ukarana została ławka rezerwowych gości.

Jacek Gembal, trener GLKS Nadarzyn: – To był od początku do końca mecz walki, czemu towarzyszyło dużo błędów z jednej i drugiej strony. I to prostych błędów, które nie powinny mieć miejsca. Często wynikało to z faktu, że chłopaki szybciej biegali niż myśleli. Dlatego mecz był taki szarpany, zespoły grały falami. Na pewno mecz był ciekawy dla widzów, emocjonujący. Musieliśmy zneutralizować dużą przewagę warunków fizycznych gości, bo praktycznie nie posiadamy graczy wysokich i to nam się udało.

Koszykarze KK Warszawa nie potrafili wykorzystać w tym meczu swojej przewagi fizycznej nad rywalami.

GLKS Nadarzyn – KK Warszawa 91:88 (24:26, 31:15, 18:31, 18:16)
Sobota, 21.01.2023 r., godz. 18.00, Nadarzyn – III liga
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (8), Oleksandr Semenchenko (4), Mykyta Bilko (11), Ivan Kozhdan (9), Vitalii Volodin (17) – Lev Ostroverkh (14), Roman Markiv (22), Illia Hruzin (0), Yehor Martynenko (3), Denys Protsiv (0), Arsen Shlapak (-)