Nieudany rewanż z drugoligową Trójką Żyrardów

Nie udał się zawodnikom KK Warszawa rewanż za grudniową porażkę w meczu towarzyskim z drugoligową Trójką Żyrardów 69:95. Tym razem na wyjeździe Warszawiacy ulegli bardziej doświadczonym rywalom 54:89.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, przegranej tylko dwoma punktami (17:19) przyszła katastrofalna druga kwarta, w której zespół KK Warszawa zdobył zaledwie 9 punktów (9:22). W drugiej połowie meczu było niewiele lepiej.

Artur Budagyan, trener KK Warszawa: – Mecz potwierdził przewagę mentalną bardziej doświadczonych graczy, którzy grają bardziej twardo w obronie, szybciej myślą na boisku, lepiej prowadzą piłkę, z większym spokojem wykorzystują otwarte pozycje do rzutu. Tymczasem nasi chłopcy pod naciskiem przeciwników wciąż zachowują się niepewnie, reagują nerwowo. Różnica punktowa mogła być mniejsza, ale to mecz kontrolny, w którym każdy z zawodników powinien mieć możliwość pokazania swoich możliwości. Poza tym sporo eksperymentowaliśmy z wariantami gry zarówno w obronie, jak i w ataku. Jasne jest jedno, że takie mecze są nam bardzo potrzebne i chcemy je rozgrywać jak najczęściej. Nasz klub podjął się misji stworzenia młodym zawodnikom jak najlepszych warunków do systematycznej pracy i daje im możliwość sprawdzenia się w konfrontacji z rywalami reprezentującymi wyższą klasę. Tylko dzięki temu młodzi zawodnicy mogą okrzepnąć, osiągnąć wysoki poziom umiejętności, nabrać dojrzałości i pewności w grze. Koszykarską karierę będą mogli kontynuować tylko ci z nich, którzy poważnie podejdą do swoich obowiązków. A tacy w zespole KK Warszawa są.

W rewanżu w Żyrardowie drugoligowcy znów okazali się lepsi.

Trójka Żyrardów  KK Warszawa 89:54 (19:17, 22:9, 20:13, 28:15)
Środa, 26.01.2023 r., godz. 19.00, AQUA Żyrardów – mecz towarzyski
KK Warszawa:  Illia Hruzin (3), Oleksandr Semenchenko (21), Mykyta Bilko (6), Lev Ostroverkh (4), Vitalii Volodin (2) – Rafael Kolawole (8), Yehor Martynenko (0), Roman Markiv (2), Ivan Kozhdan (3), Denys Protsiv (5), Arsen Shlapak (-)