Pewne zwycięstwo koszykarzy KK Warszawa nad Piasecznem (U19)

Zespół KK Warszawa wygrał 103:70 mecz z MUKS Piaseczno kończący pierwszą fazę rywalizacji o 5. miejsce w rozgrywkach juniorskich U19 na Mazowszu. Dzięki tej wygranej młodzi ukraińscy gracze zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem zwycięstw.

Warszawiacy zaczęli mecz w eksperymentalnym zestawieniu i początkowo gra wyraźnie im się nie układała. Efektem tego było uzyskane w pierwszych minutach przez gości 8-punktowe prowadzenie 12:4. Końcówka pierwszej kwarty należała już jednak do gospodarzy, którzy dzięki runowi 12:0 zakończyli ją z 4-punktowym prowadzeniem 23:19. W dalszej części meczu przewaga zespołu KK Warszawa była już w zasadzie wyraźna, choć trzecią kwartę gościom udało się wygrać 22:15. Oznaczało to jednak tylko zmniejszenie przewagi Czerwono-Żółtych do i tak bezpiecznych 17. punktów (66:49).

KK Warszawa  MUKS Piaseczno 103:70 (23:19, 28:8, 15:22, 37:21)
Niedziela, 08.01.2023 r., godz. 12.00, OSiR Polna – U19
KK Warszawa:  Illia Hruzin (3), Denys Protsiv (3), Roman Markiv (16), Yehor Martynenko (8), Vitalii Volodin (25) – Mykyta Bilko (8), Oleksandr Semenchenko (9), Lev Ostroverkh (13), Rafael Kolawole (18), Arsen Shlapak (0)