Pokonaliśmy drugoligową Ochotę!

Złożony z młodych ukraińskich graczy zespół KK Warszawa pokonał w meczu towarzyskim na Polnej drugoligowy MKS MOS Ochota 81:63.

Pierwsze minuty nie zwiastowały wyraźnego zwycięstwa Warszawiaków, bowiem Ochota rozpoczęła od prowadzenia 9:2, jednak już na koniec pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik 25:17 dla KK Warszawa. Po pierwszej połowie gry gospodarze prowadzili już 44:32 i widać było, że mocną stroną zespołu młodych Ukraińców jest w tym meczu defensywa.

Trzecia kwarta była bardzo nerwowa w wykonaniu obu drużyn, jednak ciągła zmiana systemu gry w obronie przyniosła efekt w postaci wysokiego już prowadzenia KK Warszawa 65:47. W czwartej kwarcie przewaga młodych gospodarzy wzrosła nawet do 26. punktów (79:53), jednak rywale nie poddawali się i udało im się zmniejszyć stratę na koniec meczu do 18. punktów.

– To zwycięstwo było bardzo ważne dla naszych chłopaków, żeby nabrali wiary we własne możliwości. Przekonali się też, że nawet niewielka poprawa gry w obronie może zaowocować wygraną. Przed nami oczywiście jeszcze wiele pracy. Cieszy, że chłopcy to rozumieją: ciężko pracują i doskonalą swoje umiejętności. Wierzymy, że dzięki temu wyniki meczów będą cieszyć naszych kibiców – komentował trener Artur Budagyan.

MKS MOS Ochota to pierwszy rywal z II ligi, którego pokonali młodzi gracze KK Warszawa.

KK Warszawa  MKS MOS Ochota 81:63 (25:17, 19:15, 21:15, 16:16)
Środa, 03.01.2023 r., godz. 20.00, OSiR Polna – mecz towarzyski
KK Warszawa:  Oleksandr Semenchenko (9), Roman Markiv (8), Mykyta Bilko (16), Lev Ostroverkh (4), Vitalii Volodin (15) – Rafael Kolawole (11), Ivan Kozhdan (13), Yehor Martynenko (4), Illia Hruzin (1), Denys Protsiv (0), Arsen Shlapak (0)