Rozegraliśmy dwumecz z drugoligowym Turem Bielsk Podlaski

Ważnym doświadczeniem dla młodej ekipy ukraińskich graczy KK Warszawa był wyjazdowy dwumecz z trzecim zespołem II ligi – Turem Bielsk Podlaski, który odbył się w dniach 29 i 30 grudnia. W obu meczach zwycięstwo odnieśli gospodarze (102:67 i 75:55), ale zawody były bardzo cenne pod względem szkoleniowym.

W pierwszym meczu doświadczeni gospodarze od początku narzucili Warszawiakom swoje warunki gry. Po pierwszej kwarcie uzyskali dziewięciopunktową przewagę (25:16) i powiększali ją w kolejnej. Po pierwszej połowie przewaga Tura wynosiła już 18 oczek (47:29). W ostatniej kwarcie goście z Warszawy próbowali odrobić straty, jednak to bielszczanie powiększyli przewagę i zakończyli mecz różnicą 35 punktów. – Nasi chłopcy nie nadążali za szybkością myślenia i rozgrywania akcji przez bardziej doświadczonych rywali, popełniali zbyt wiele błędów – komentował trener KK Warszawa Artur Budagyan.

W drugim meczu szkoleniowiec nastawił zespół na optymalizację gry obronnej, co przyniosło efekt w postaci zaledwie 75. punktów straconych na trudnym terenie. – W spotkaniu rewanżowym nasi ukraińscy wojownicy wykazali się nieustępliwością w obronie, zawiodła tym razem skuteczność strzelecka w dogodnych pozycjach rzutowych. Dziękujemy jednak naszym dorosłym rywalom-przyjaciołom za cenną naukę – podsumował trener Budagyan.

„W zespole z Warszawy, złożonym z młodych Ukraińców wyróżniał się silny skrzydłowy Witalij Wołodin, który toczył wyrównane pojedynki najpierw w czwartek z Łukaszem Kuczyńskim, a w piątek z Pawłem Karasiewiczem. Nieźle sobie radził też ciemnoskóry rozgrywający Rafael Kolawole oraz Mykyta Biłko. W efekcie trzecią kwartę wygrali goście (18:13). W ostatniej części wszystko wróciło do normy i Tur zakończył mecz z dwudziestopunktowym prowadzeniem (75:55)” – komentował portal Bielsk.eu.

• Macie bardzo ciekawy zespół. Chłopcy są młodzi, ale dobrze wyszkoleni technicznie. Ustępowaliście nam pod względem siły fizycznej i organizacji gry, ale widzę potencjał talentu w tej ekipie – ocenił trener Tura Piotr Bakun.
Rafael Kolawole (2) i Vitalii Volodin (27) w konfrontacji z graczami Tura: Jakubem Grigorukiem (8) i Pawłem Karasevichem (25). Fot. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – KK Warszawa 102:67 (25:16, 22:13, 25:17, 30:21)
Czwartek, 29.12.2022 r., godz. 16.00, Bielsk Podl. – mecz towarzyski
Tur Basket: 31 – Łukas Kuczyński, 22 – Szymon Urbański, 12 – Wojciech Jakubiak, 11 – Aaron Weres, 8 – Piotr Bobka, 7 – Jakub Grigoruk, Mikołaj Krakowiak, 4 – Marcin Marczuk, 0 – Bartłomiej Wróblewski.
KK Warszawa: 17 – Rafael Kolawole, 15 – Vitali Volodin, 10 – Mykyta Bilko, 6 – Lev Ostroverkh, 5 – Yehor Martynenko, 4 – Ivan Kozhdan, Ołeksandr Semenchenko, Roman Markiv, 2 – Daniil Kulish, 0 – Denys Protsiv, Taras Rybkin, Iliia Hruzin.
Relacja z meczu: Koszykówka. Wysoka wygrana Tura z KK Warszawa w sparingu na hali Trójki [FOTO] (bielsk.eu)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – KK Warszawa 75:55 (22:15, 17:7, 13:18, 28:15)
Piątek, 30.12.2022 r., godz. 11.00, Bielsk Podl. – mecz towarzyski
Tur Basket: 16 – Szymon Urbański, 15 – Paweł Karasiewicz, 9 – Mikołaj Krakowiak, 8 – Wojciech Jakubiak, Marcin Marczuk. 7 – Aaron Weres, 5 – Dawid Dankiewicz, 4 – Bartłomiej Wróblewski, 2 – Jakub Grigoruk, 1 – Piotr Bobka.
KK Warszawa: 15 – Vitalii Volodin, 13 – Rafael Kolawole, 12 – Oleksandr Semenchenko, 7 – Mykyta Bilko, 3 – Yehor Martynenko, 2 – Ivan Kozhdan, Lev Ostroverkh, 1 – Roman Markiv, 0 – Iliia Hruzin, Taras Rybkin.
Relacja z meczu: Koszykówka. W towarzyskim dwumeczu z KK Warszawa Tur Basket odniósł drugie zwycięstwo [FOTO] (bielsk.eu)