Udany rewanż koszykarzy KK Warszawa z Nadarzynem

Świetnie udał się koszykarzom KK Warszawa rewanż z GLKS Nadarzyn za porażkę w styczniowym meczu na wyjeździe – tym razem Warszawiacy zdecydowanie wykazali swoją wyższość na parkiecie, wygrywając w sobotni wieczór na Polnej różnicą dokładnie 40. punktów (97:57).

Wyjazdowa porażka 88:91 wyraźnie podrażniła ambicję młodych Ukraińców, bo już od pierwszych sekund zaatakowali kosz rywali z niezwykłym impetem. Pierwszy punkt goście zdobyli dopiero przy stanie 0:9. Gracze KK Warszawie przede wszystkim skutecznie zablokowali ataki Nadarzyna, który w pierwszej kwarcie zdobył zaledwie 5 punktów. W kolejnych kwartach obrona gospodarzy nie była już tak szczelna, ale nawet gdy w trzeciej kwarcie gracze Nadarzyna zdołali rzucić 19 punktów, młodzi Ukraińcy z KK Warszawa odpowiedzieli zdobyciem aż 31 „oczek”.

Skutecznością popisał się z tym meczu Oleksandr Semenchenko, który zdobył aż 27 punktów.

Kolejny mecz KK Warszawa w rozgrywkach III ligi na Polnej już w najbliższą sobotę (11 marca) o godz. 16.00. Rywalem będzie Wisła Płock Basketball.

KK Warszawa – GLKS Nadarzyn 97:57 (28:5, 22:17, 31:19, 16:16)
Sobota, 4.03.2023 r., godz. 19.00, OSiR Polna – III liga
KK Warszawa:  Illia Hruzin (11), Rafael Kolawole (15), Vitalii Volodin (17), Oleksandr Semenchenko (27), Mykyta Bilko (9) – Lev Ostroverkh (3), Roman Markiv (2), Yehor Martynenko (7), Denys Protsiv (6), Arsen Shlapak (0)