Wygraliśmy turniej w Białymstoku!

Młody zespół KK Warszawa złożony z ukraińskich zawodników odniósł swój pierwszy sukces – zwyciężył w niedzielnym turnieju U19 „Nałogi wrzuć do kosza” w Białymstoku.

W ramach turnieju rozegraliśmy dwa mecze, wygrywając 97:38 z juniorami MOSiR-u Bielsk Podlaski i 74:62 z gospodarzami turnieju – Żubrami Białystok.

Decydujący o zwycięstwie w turnieju był ostatni mecz pomiędzy KK Warszawa a Żubrami Białystok, ponieważ oba zespoły wyraźnie pokonały drużynę z Bielska Podlaskiego. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie pozwolili naszym zawodnikom zdobyć zaledwie 12 punktów (19:12), jednak już w drugiej kwarcie sytuacja się odwróciła. Ta część gry zakończyła się wynikiem 22:12 dla Warszawiaków. W efekcie na przerwę schodziliśmy z minimalnym, trzypunktowym prowadzeniem (34:31).

Trzecia kwarta początkowo układała się po myśli naszych młodych graczy, którzy podwyższyli prowadzenie do 10. punktów, jednak pod koniec kwarty gospodarze „wrócili do gry”, zmniejszając stratę do zaledwie 4 punktów. W tym momencie trener Artur Budagyan dokonał zmian w taktyce, zarządzając grę zona press. – To zaskoczyło Żubry, dzięki czemu na trzy minuty przed końcem meczu nasza przewaga wzrosła do 15. punktów. Gdy rywale jednak zaczęli reagować na wskazówki swojego trenera i stopniowo dostosowali się do tej taktyki, zrezygnowałem z pressingu. Zaryzykowałem i zmieniłem całą piątkę, wprowadzając do gry rezerwowych. Muszę przyznać, że chłopcy porazili sobie z zadaniem – komentował szkoleniowiec KK Warszawa.

W wyniku takich zabiegów taktycznych trenera Budagyana gospodarze zdobyli w ostatniej kwarcie zaledwie 9 punktów.

Najlepsi w meczach turniejowych: Arsen Shlapak i Lev Ostroverkh.

MOSiR Bielsk Podl. – KK Warszawa 38:97 (7:35, 15:22, 11:20, 5:20)
Niedziela, 11.12.2022 r., godz. 12.30, Białystok – U19
KK Warszawa:  Illia Hruzin (9), Arsen Shlapak (16), Denys Protsiv (14), Roman Markiv (7), Vitalii Volodin (10) – Mykyta Bilko (0), Rafael Kolawole (12), Lev Ostroverkh (11), Oleksandr Semenchenko (10), Yehor Martynenko (6), Nikita Mikhalchuk (2)

Żubry Białystok – KK Warszawa 62:74 (19:12, 12:22, 22:23, 9:17)
Niedziela, 11.12.2022 r., godz. 15.00, Białystok – U19
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (10), Oleksandr Semenchenko (12), Mykyta Bilko (9), Lev Ostroverkh (15), Vitalii Volodin (9) – Roman Markiv (3), Yehor Martynenko (11), Illia Hruzin (5), Denys Protsiv (0), Arsen Shlapak (0)

Zespół KK Warszawa po turnieju w Białymstoku, 11.12.2022 r. Od lewej: Jarosław Popiołek (prezes Fundacji Nasza Warszawa), Lev Ostroverkh, Denys Protsiv, Arsen Shlapak, Rafael Kolawole, Illia Hruzin, Vitalii Volodin, Oleksandr Semenchenko, Yehor Martynenko, Roman Markiv, Mykyta Bilko, Nikita Mikhalchuk, Jacek C. Kamiński (kierownik drużyny).