Wygrana jednym punktem w Siedlcach!

Zaledwie jednym punktem, po walce do ostatniej sekundy, wygrali wyjazdowy mecz III ligi w Siedlcach koszykarze KK Warszawa. Warszawiacy pokonali miejscowy UKS Basket 83:82.

Mecz w Siedlcach miał dwie odsłony. Po pierwszej połowie zanosiło się na wysokie zwycięstwo gości, którzy zagrali z wielkim animuszem i schodzili na przerwę z przewagą 18. punktów (55:37). Jednak w drugiej połowie gospodarze znacznie poprawili obronę i zdobywanie punktów zaczęło przychodzić młodym Ukraińcom z Warszawy z wielkim trudem – w dwóch ostatnich kwartach zdobyli po zaledwie 14 punktów. W trakcie ostatniej kwarty cały czas prowadzenie zachowywał zespół KK Warszawa, ale przewaga oscylowała w granicach od 10 do 4 punktów, by w ostatnich sekundach zmniejszyć się do zaledwie jednego „oczka”. Na kilka sekund przed końcem wynik spotkania mógł rozstrzynąć środkowy Warszawian Ivan Kozhdan, jednak nie trafił spod kosza rywali. Gospodarze przejęli piłkę i przenieśli grę na połowę KK Warszawa. Ostatnia akcja meczu była niezwykle emocjonująca dla licznie zgromadzonej publiczności – po aucie siedlczanom zostały 4 sekundy na zdobycie zwycięskich punktów. Nie udało im się to jednak dzięki sprytowi Rafaela Kolawole, który w decydującym momencie przejął piłkę.

Artur Budagyan, trener KK Warszawa: Co spowodowała słabszą grę naszego zespołu w drugiej połowie? Postawa przeciwnika? Być może. Należy mu oddać sprawiedliwość. Dziękujemy za lekcję, za cenne doświadczenia. Jednak na razie największym przeciwnikiem dla naszych zawodników są oni sami. Jakby walczyli sami ze sobą. Nawet, gdy przeciwnik za nimi nie nadąża. Popełniali zbyt dużo prostych błędów, choć zwracamy na nie uwagę na treningach. O wysokich umiejętnościach zawodnika możemy mówić dopiero wtedy, gdy zachowuje stabilną formą przez cały czas gry. Kierownictwo i sztab szkoleniowy KK Warszawa właśnie w tym widzi swój cel, aby pomóc młodym graczom stać się stabilnymi pod względem umiejętności sportowych osobowościami i doprowadzić ich na poziom „dorosłej” koszykówki wysokiej jakości.

Mecz w Siedlcach młodzi koszykarze KK Warszawa wygrali po ciężkiej walce.

UKS Basket Siedlce  KK Warszawa 82:83 (22:30, 15:25, 23:14, 22:14)
Niedziela, 5.02.2023 r., godz. 16.00, Siedlce – III liga
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (10), Roman Markiv (3), Mykyta Bilko (15), Lev Ostroverkh (9), Vitalii Volodin (12) – Illia Hruzin (2), Oleksandr Semenchenko (20), Yehor Martynenko (4), Ivan Kozhdan (8), Denys Protsiv (-), Arsen Shlapak (-)