Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy KK Warszawa w Płocku

Koszykarze KK Warszawa pokonali w wyjazdowym meczu III ligi Wisłę Płock 87:78.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, chociaż niemal przez cały czas utrzymywała się nieznaczna przewaga gości. Najlepiej obrazują to wyniki poszczególnych kwart, wygranych przez Warszawiaków odpowiednio dwoma, trzema, jednym i znów trzema punktami. Aż 10 razy na tablicy widniał wynik remisowy (3:3, 5:5, 28:28, 37:37, 46:46, 48:48, 51:51, 73:73, 75:75, 78:78), ale tylko raz gospodarze wyszli na prowadzenie – na początku trzeciej kwarty udało im się uzyskać przewagę jednego punktu, 49:48 (nie licząc pierwszych minut, gdy po celnym rzucie za 3 punkty prowadzili 3:0).

Szczególnie emocjonująca była końcówka meczu, bowiem wobec niewielkiej straty wiślacy, wspierani dopingiem kibiców, podjęli próbę rozstrzygnięcia wyniku na swoją korzyść. Ze złudzeń odarli ich jednak Lev Ostroverkh i Rafael Kolawole, którzy w kluczowych momentach trzykrotnie celnie rzucili za trzy punkty. Najpierw przy wyniku remisowym 75:75 trafił Lev, a gdy gospodarze odpowiedzieli celną „trójką”, trafił Rafael. Chwilę później dobił ich kolejną „trójką” Lev i chociaż do końca meczu pozostała jeszcze ponad minuta czasu gry, przygaszeni wiślacy nie zdobyli już punktu. O wygranej zadecydowała więc zimna krew młodych ukraińskich graczy w decydujących momentach końcówki meczu. W efekcie końcowy wynik był najwyższym prowadzeniem graczy KK Warszawa w tym spotkaniu.

Mimo prowadzenia Warszawiaków przez niemal cały mecz, wynik rozstrzygnął się w ostatnich dwóch minutach gry.

Wisła Płock Basketball  KK Warszawa 78:87 (19:21, 20:23, 24:25, 15:18)
Niedziela, 19.02.2023 r., godz. 15.00, Płock – III liga
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (17), Roman Markiv (0), Lev Ostroverkh (23), Vitalii Volodin (17), Oleksandr Semenchenko (28) – Yehor Martynenko (0), Ivan Kozhdan (2), Mykyta Bilko (0), Denys Protsiv (0), Illia Hruzin (-), Arsen Shlapak (-)