Zespół KK Warszawa pokonał drugoligowca w Mińsku Mazowieckim

Po bardzo intersującej grze i emocjonującej końcówce młody zespół KK Warszawa pokonał w wyjazdowym meczu sparingowym drugoligowy UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 101:100.

Spotkanie miało od początku wyrównany przebieg, chociaż cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gospodarzy. Dopiero na półtorej minuty przed końcem meczu, dzięki celnemu rzutowi za trzy punkty Rafaela Kolawole, młodym ukraińskim graczom z Warszawy udało się uzyskać jednopunktowe prowadzenie 101:100. Następnie, dzięki maksymalnej koncentracji w obronie, Warszawianie dwukrotnie powstrzymali pod własnym koszem ataki gospodarzy i wydawało się, że spokojnie „dowiozą” minimalną przewagę do końca meczu – jednak na 8 sekund przed końcową syreną zespół gości w prosty sposób stracił piłkę, która wyszła na aut. W ostatnich sekundach młodzi Ukraińcy znów dali jednak popis skutecznej gry defensywnej i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Artur Budagyan, trener KK Warszawa: Każdy mecz z zespołem wyżej od nas notowanym to dla nas cenne wyzwanie, dlatego jestem wdzięczny kierownictwu klubu za organizację tego typu spotkań. Zwłaszcza w takich momentach jak ostatnio, gdy mieliśmy pauzę w rozgrywkach ligowych. Niestety, ten mecz musieliśmy rozegrać praktycznie w sześcioosobowym składzie. Chorują dwaj zawodnicy, Mykyta Bilko i Arsen Shlapak, nie do końca wyzdrowieli Illia Hruzin i Denys Protsiv. Dwaj ostatni pojechali z nami w Mińska Mazowieckiego, ale nie byli jeszcze zdolni do gry. Liczę, że dojdą do siebie przed niedzielnym meczem w Płocku. W efekcie zagraliśmy z bardzo ograniczoną rotacją. Udało nam się wygrać, choć równie dobrze mogliśmy przegrać. Walczyliśmy o każdą piłkę, popełnialiśmy błędy, ale wyciągaliśmy z nich skutki i unikaliśmy ich później. Zmuszaliśmy też do błędów rywali. W efekcie to my okazaliśmy się minimalnie lepsi w tym dniu.  

Mecz w Mińsku Mazowieckim był bardzo zacięty.

Zobacz skrót meczu: Обзор Матчу – YouTube

UKS Probasket Mińsk Maz. – KK Warszawa 100:101 (26:21, 17:16, 19:23, 23:18, 15:23)
Czwartek, 16.02.2023 r., godz. 18.45, Mińsk Maz. – sparing
KK Warszawa:  Rafael Kolawole (23), Roman Markiv (24), Lev Ostroverkh (9), Vitalii Volodin (20), Oleksandr Semenchenko (25) – Yehor Martynenko (10), Denys Protsiv (0), Ivan Varanitsya (0), Illia Hruzin (-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *