Znów dobry mecz KK Warszawa z Gim 92 Ursynów

Rewanżowy mecz z UKS Gim 92 Ursynów w rozgrywkach III ligi znów okazał się dobrym spotkaniem w wykonaniu obu drużyn. Koszykarzom KK Warszawa nie udało się zrewanżować za poprzednią porażkę, ale znów zagrali jak równy z równym w jednym z najlepszych zespołów juniorskich w Polsce.

Tym razem mecz miał odmienny przebieg niż tydzień temu, gdy przez większość czasu gry prowadzili Żółto-Czerwoni, a Ursynowiane skutecznie zaatakowali w dopiero ostatnich minutach. W rewanżu Gim 92 podszedł do ukraińskich rywali od początku z respektem i skuteczną obroną strefową wybijał ich z rytmu. W efekcie systematycznie uzyskiwał przewagę punktową, na początku czwartej kwarty uciekając graczom KK Warszawa na odległość 20 punktów (68:48), a później nawet 21 (79:58). Dopiero w końcówce „Warszawiakom” udało się znaleźć sposób na przeciwstawienie się rywalom, dzięki czemu wymiar porażki okazał się nieznaczny.

– W meczu z bardzo silnym rywalem udało nam się w końcu skutecznie zastosować obronę strefową, co było dotąd naszym słabym punktem. Dwumecz z Gimem był pod tym względem bardzo wartościowy – komentował trener KK Warszawa Artur Budagyan.

KK Warszawa  Grupa Strategia Gim 92 Warszawa 72:82 (16:20, 15:23, 15:21, 26:18)
Niedziela, 13.11.2022 r, godz. 12.15, Ursynów – III liga
Skład KK Warszawa: Rafael Kolawole (8), Roman Markiv (0), Oleksandr Semenchenko (11), Mykyta Bilko (9), Yehor Martynenko (12) – Arsen Shlapak (-), Denys Protsiv (-), Vitalii Volodin (30), Illia Hruzin (2), Lev Ostroverkh (-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *