Zwycięstwo w Grodzisku Maz. na koniec ligi

Wyjazdowym zwycięstwem 69:65 w Grodzisku Mazowieckim zakończyli rozgrywki mazowieckiej III ligi koszykarze KK Warszawa. Zajęli w swojej grupie E pierwsze miejsce z bilansem meczowym 9-1.

Spotkanie z GKK Grodzisk Mazowiecki było bardzo zacięte, obie drużyny wykazały się zawziętą walką w obronie. W kwartach pierwszej i trzeciej lepiej wychodziło to gościom, którzy pozwolili rzucić gospodarzom zaledwie 12 i 13 punktów, z kolei w drugiej kwarcie to gracze z Warszawy zdobyli tylko 11 punktów.

Zacięta walka o każdą piłkę sprawiła, że na parkiecie dały znać o sobie emocje, do czego przyczyniły się nie zawsze fortunne decyzje sędziów. W efekcie arbitrzy dwukrotnie ukarali drużynę gospodarzy faulami dyskwalifikującymi, w tym „za używanie ostrych wulgaryzmów” w stosunku do sędziego i w stosunku do przeciwnika. Faulem technicznym ukarany został natomiast Oleksandr Semenchenko „za prowokujące klaskanie po dyskwalifikacji zawodnika z drużyny przeciwnej”. Sasza w końcówce meczu musiał opuścić boisko z powodu pięciu fauli, podobnie jak drugi z kluczowych zawodników KK Warszawa Rafael Kolawole. Faulami technicznymi za kwestionowanie decyzji sędziego ukarana została także ławka drużyny gospodarzy i jeden z zawodników. W walce nerwów lepszą odpornością wykazali się goście z Warszawy i to nasz zespół wywiózł z Grodziska ciężko wywalczone zwycięstwo.

Grodziski Klub Koszykarski – KK Warszawa 65:69 (12:16, 21:11, 13:23, 19:19)
Sobota, 25.03.2023 r., godz. 18.30, Grodzisk Maz. – III liga
KK Warszawa:  Illia Hruzin (0), Denys Protsiv (3), Vitalii Volodin (9), Mykyta Bilko (18), Yehor Martynenko (11) – Oleksandr Semenchenko (7), Lev Ostroverkh (1), Rafael Kolawole (20), Roman Markiv (0), Arsen Shlapak (-)