Ciężko wywalczone zwycięstwo koszykarzy KK Warszawa w Legionowie

Po bardzo trudnym meczu, w którym szala zwycięstwa ważyła się do ostatnich sekund zespół KK Warszawa pokonał na wyjeździe KS Legion Legionowo 83:80.

Jeszcze na dwie minuty i 15 sekund przed końcem meczu nasz zespół przegrywał 75:80, w tym momencie trener Artur Budagyan poprosił o czas i zadecydował o zmianach w taktyce gry. Młodzi gracze KK Warszawa najwyraźniej skutecznie zrealizowali wskazówki trenera, bo wykonali run 8:0, co zadecydowało o zwycięstwie.

– Było to ciężko wywalczone zwycięstwo z jednym z konkurentów do zajęcia pierwszego miejsca w naszej grupie III ligi. Prowadzenie przechodziło od jednej drużyny do drugiej. Gospodarzom udało się tak ustawić obronę, że zmuszali naszych zawodników do głupich błędów. Na szczęście w końcówce znaleźliśmy klucz do powstrzymania ataków Legionowa, czego efektem było zero zdobytych przez nich punktów przez ostatnie dwie minuty, a niewielkie zmiany w grze ofensywnej przyniosły nam niezbędne punkty i w efekcie wygraną – komentował trener Artur Budagyan.

KS Legion Legionowo  KK Warszawa 80:83 (21:28, 24:23, 19:14, 16:18)
Niedziela, 27.11.2022 r., godz. 12.30, Legionowo – III liga
KK Warszawa: Rafael Kolawole (12), Vitalii Volodin (23), Mykyta Bilko (8), Lev Ostroverkh (8), Yehor Martynenko (14) – Illia Hruzin (3), Roman Markiv (3), Denys Protsiv (0), Arsen Shlapak (-), Oleksandr Semenchenko (12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *